
Häiriötöntä ratsastusta kesän haasteissa!
Kesäiset ratsastushetket voivat muuttua epämiellyttäviksi, kun hyönteiset ja kirkas auringonpaiste häiritsevät hevostasi. Equilibrium Net Relief Riding Mask on suunniteltu erityisesti ratsastuskäyttöön tarjoamaan tehokasta suojaa näitä häiriöitä vastaan. Huppu estää hyönteisten pääsyn hevosen kasvoille ja suojaa silmiä sekä korvia, samalla tarjoten yli 65 % UV-suojan auringon haitallisia säteitä vastaan.
Huppu on valmistettu kahdesta erityyppisestä verkkokankaasta: pehmeämpi kangas peittää korvat mukavasti, ja hieman jäykempi verkkokangas kasvojen alueella pitää hupun poissa silmistä ja ripsistä, tarjoten erinomaisen näkyvyyden. Tämä rakenne mahdollistaa hevosesi keskittymisen työskentelyyn ilman häiriöitä.
Equilibrium Net Relief Riding Maskia voi hyvin käyttää esimerkiksi maastoreissuilla, tai kilpailuissa veryttelyssä!
VINKKI! Tämän hupun voi yhdistää hyvin Equilibrium Net relief -turpaverkkoon, joka suojaa silloin myös hevosen turvan silmien lisäksi! Linkki turpaverkkoon.