Ratsastaja‪» Ratsastustakit ja ratsastusliivit‪» Jackets‪»

Samshield Sierra pitkä talvitakki

Samshield Sierra pitkä talvitakki

Samshield Sierra pitkä talvitakki
Samshield Sierra pitkä talvitakki

Price
329,00 + delivery costs
Incl. VAT 25.5 %


Quantity
pc


Colour
Navy


Size
S
M
L



Please, select all the options.
Availability
Immediately

Detailed availability


Product description

Samshield Sierra -toppatakki yhdistää ylellisen tyylin, erinomaisen lämmöneristyksen ja ratsastukseen suunnitellut käytännölliset yksityiskohdat. Pitkä, reiteen ulottuva tikattu malli suojaa tehokkaasti kylmältä ja tekee takista ihanteellisen valinnan viileisiin tallipäiviin ja pitkiin kilpailupäiviin.

Kierrätetystä polyesteristä valmistettu pintamateriaali on kevyt, pehmeä ja vettä hylkivä. Kasvipohjainen DuPont™ Sorona® -vanutäyte tarjoaa miellyttävää lämpöä ilman tarpeetonta painoa. Irrotettava huppu ja tuulensuojalla varustettu kiinnitys lisäävät suojaa vaihtelevissa sääolosuhteissa.

Takki on suunniteltu aktiiviseen käyttöön: edessä oleva käänteinen vetoketju, huomaamattomat sivujen kaksoisvetoketjut ja joustavat resorit hihansuissa parantavat käyttömukavuutta ja liikkumisvapautta. Rinnan näyttävä, Swarovski®-kristallein viimeistelty kolmiulotteinen Samshield-vaakuna tuo kokonaisuuteen ripauksen ylellisyyttä.

Ominaisuudet

  • Kevyt ja lämmin DuPont™ Sorona® -vanutäyte
  • Pintamateriaali 100 % kierrätettyä polyesteriä
  • Vettä hylkivä pintakäsittely
  • Irrotettava huppu ja tuulensuojalista
  • Edessä käänteinen vetoketju
  • Huomaamattomat sivujen kaksoisvetoketjut lisäävät liikkumisvapautta
  • Joustavat resorit hihansuissa
  • Swarovski®-kristallein viimeistelty Samshield-vaakuna
  • Konepestävä

Samshield Sierra on täydellinen valinta ratsastajalle, joka arvostaa lämpöä, käytännöllisyyttä ja eleganttia muotoilua. Se sopii erinomaisesti tallille, ratsastukseen ja ulkona vietettäviin kilpailupäiviin.


Comments
Add a comment

Brand