Ratsastaja‪» Kisavarusteet‪» Competition jackets‪» Naisten kisatakit‪»

Samshield Wellington Crystal kisatakki

Samshield Wellington Crystal kisatakki

Samshield Wellington Crystal kisatakki
Samshield Wellington Crystal kisatakki

Price
329,00 + delivery costs
Incl. VAT 25.5 %


Quantity
pc


Colour
Navy


Size
36
38
40
42



Please, select all the options.
Availability
Immediately

Detailed availability


Product description

Samshield Wellington Crystal -kilpailutakki on suunniteltu vaativalle ratsastajalle, joka arvostaa sekä huippuluokan suorituskykyä että eleganttia ulkonäköä. Takin tyylikäs, vartalonmyötäinen leikkaus korostaa siluettia ja luo viimeistellyn kilpailuilmeen, jossa jokainen yksityiskohta on harkittu.

Kevyt ja hengittävä honeycomb-rakenne yhdessä erittäin joustavan teknisen materiaalin kanssa tarjoaa erinomaisen liikkumavapauden ja käyttömukavuuden satulassa. Kangas tuntuu viileältä ihoa vasten, siirtää kosteutta tehokkaasti ja säilyttää siistin ulkonäkönsä myös aktiivisessa käytössä, sillä materiaali on sekä kulutusta kestävä että rypistymätön.

Takki on suunniteltu käytännöllisyyttä unohtamatta: huomaamaton vetoketju nappilistan alla takaa istuvan sulun, ja yhteensopivuus Helite Zip’in-airbagin kanssa lisää turvallisuutta kilpailutilanteissa. Swarovski-kristallein koristeltu Samshield-logo tuo kokonaisuuteen ylellisen, mutta hillityn viimeistelyn, joka tekee vaikutuksen radalla.

Wellington Crystal on täydellinen valinta ratsastajalle, joka haluaa yhdistää tekniset ominaisuudet, mukavuuden ja modernin kilpailutyylin yhteen huippuluokan takkiin.


Comments
Add a comment

Brand